نام شما (الزامی)

ایمیل شما (الزامی)

موضوع

پیام شما

به گزارش برق نیوز، گردهمایی مدیران نیروگاه های کشور برای هفتمین سال متوالی به همت گروه ماه تاب صنعت در نیروگاه رود شود برگزار شد.

در ابتدا مراسم ریچارد استون بریج کارشناس ریسک و بیمه از انگلستان در خصوص مهندسی ریسک بین المللی صحت کرد.

در ادامه میگول سرنس در خصوص تولید همزمان برق و حرارت در نیروگاه های حرارتی سخنرانی کرد عنوان نمود که استفاده از این سیستم مکمل برای بالا بردن راندمان کلی نیروگاه موثر است.

روبرتو ماسالا ایتالیایی از شرکت انسالدو دیگر سخنران این مراسم بود که در خصوص واحدهای AE۹۴. ۳A صحبت کرد.

اندرسن ون دن دریش از شرکت زیمنس آلمان اخرین سخنران خارجی این مراسم بود که به مانیتورینگ انلاین نیروگاه های برق اشاره کرد و به معرفی سیستم های جدید ساخته شده در شرکت زیمنس پرداخت.

وی در پایان سخنان خود به سوالات چند تن از مدیران در خصوص سیستم های مانیتورینگ پاسخ داد.
بهزاد ابوالعلایی استاد دانشگاه دیگر سخنران گردهمایی مبحث مدیریت استعدادها و جانشین پروری را به طور کامل بیان کرد.

وی ساخت مدیر جانشین را در سازمان ها بهترین و ارزان ترین راه بقای شرکت ها دانست و افزود: بدون پرورش مدیران آموزش دیده پس از خارج شد مدیران خوب شرکت ها با مشکلات عمده ای روبرو خواهند شد.

وی از عملکرد بعضی از مدیران انتقاد کرد و گفت: مدیران خوب لیستی از استعداد های مدیریتی در آینده را ایجاد می کنند و به مرور زمان برای پرورش آنها زمان گذاشته و هزینه می کنند.

در پایان بازدید کنندگان از پارک انرژی نیروگاه رودشور بازدید کردند. در این مرکز آموزشی سعی بر آن است تا بازدید کنندگان با مفاهیم مختلف فیزیک و انرژی اشنا شوند.

مفاهمی چون نیروی اهرم، جریان الکتریسیته و رعد برق، قوانین اپتیک و آینه ها و عدسی ها ،آونگ و قوانین آن و موج در این پارک انرژی آموزش داده می شود.

در این پارک تمام ابزار ازمایشگاهی ایرانی بوده و در نیرگاه رودشور ساخته شدند.

هر ساله مدیران نیروگاه های ایران در گردهمایی یک روزه که توسط انجمن صنفی نیروگاه های ایران (اصنا) برگزار می گردد دور هم جمع شده و به بررسی مسائل و موضوعات روز مدیریت و نگهداری نیروگاه می پردازند.

نیروگاه رودشور در کیلومتر 43 آزاد راه تهران – ساوه واقع شده است.